CSM BBA Petrolul Ploieşti „U16”, convingătoare după pauză: 95-74 la ACS iSports!

Echipa de baschet „U16” a CSM BBA Petrolul Ploieşti rămâne cu punctaj maxim şi după etapa a 3-a a campionatului, graţie victoriei obţinute în această dimineaţă, la Blejoi, pe terenul celor de la ACS iSports Ploieşti! Băieţii pregătiţi de Ionuţ Ivan şi Cristi Trandafir au câştigat cu 95-74 (18-26, 20-13, 26-15, 31-20) o partidă în care au avut emoţii în prima repriză, pe care au şi încheiat-o, de altfel, cu deficit de un punct: 38-39.

Partea secundă a fost controlată în totalitate de „galben-albaştri”, care au mizat pe un Vlad Borcan irezistibil, marcator a 46 de puncte, un nou record stagional după cele 37 reuşite în runda anterioară, cu ABC Leii Bucureşti!

Pentru CSM BBA Petrolul Ploieşti, au jucat astăzi: V. Borcan (46 puncte, 1×3), Tudor Mihalea (12), A. Marcu (11, 2×3), Teodor Mihalea (8), M. Secară (6), C. Coniac (6), Şt. Dobre (3, 1×3), Al. Şerban (2), D. Ilie (1), A. Ivan, D. Coman şi A. Nicolae.

În etapa a patra, programată tocmai pe 17 noiembrie, echipa noastră o va întâlni, pe teren propriu, pe CSM Târgu Mureş.