4 victorii în 4 etape pentru echipa de handbal junioare 3 a CSM Ploieşti!

Cu băieţii având pauză în acest weekend şi junioarele 2 disputând în devans, joi seară, meciul de la LPS I. Balas Soter Buzău, scor 50-32 (24-14), am avut o singură partidă oficială jucată la acest final de săptămână de echipele de handbal ale CSM Ploieşti: fetele de la J3 au evoluat, în deplasare, în Sala „Tel George Junior”, în compania celor de la ACS Academia Junior Ploieşti.

Fără Bianca Brînzaru şi Miruna Andronache, prezente pe bancă dar menajate astăzi, trupa pregătită de Leonard Cristescu şi Geta Opincariu s-a impus mai cu 30-24 (13-13) şi are 4 victorii în tot atâtea partide disputate în acest sezon. Lotul echipei noastre la jocul de astăzi a fost următorul: D. Ioaniţiu, B. Marin, A. Puţaru – S. Curcan (7 goluri), A. Filip (7), D. Constantinescu (5), A. Alecu (4), D. Marin (2), S. Oprea (2), A. Bratu (2), M. Ioniţă (1), D. Ionescu, B. Brînzaru, M. Andronache şi C. Nedelcu. În etapa a 5-a, fetele vor juca duminică, 13 octombrie, pe teren propriu, cu CSŞ Ploieşti.

Celelalte echipe de juniori ale CSM Ploieşti au următorul program:

juniorii 1 stau în etapa a 3-a a Seriei B, ce se va desfăşura la finalul săptămânii, şi au programat următorul meci oficial, contând pentru runda a 4-a, tocmai pe 23 noiembrie, acasă cu ACS HC Buzău;

– după ce au avut pauză în acest weekend, juniorii 2 revin în competiţie săptămâna viitoare, urmând să joace duminică, 13 octombrie, pe teren propriu, cu ACS Avatar Braşov, într-un meci contând pentru etapa a 3-a a Seriei B;

juniorii 3 mai au de aşteptat până la următorul joc oficial, programat sâmbătă, 19 octombrie, pe teren propriu, în compania Tricolorului Breaza;

junioarele 2 vor juca sâmbătă, 12 octombrie, pe terenul celor de la ACS Unirea Dobroieşti, în etapa a 4-a a Seriei B.