Aur şi bronz pentru atleţii de la CSM Ploieşti la Campionatul Internaţional al României „Iolanda Balas Soter”!

Sportivii secţiei de atletism a CSM Ploieşti au participat, ieri şi astăzi, la Craiova, la Campionatul Internaţional al României „Iolanda Balas Soter” – Ediţia a 69-a, reuşind să obţină o medalie de aur şi una de bronz.

Principala performanţă i-a aparţinut lui Cristian Roiban, cel care a reuşit, ieri, să câştige proba de 100 metri cu timpul 10.40 secunde. În aceeaşi probă, Petre Rezmiveş a fost al 6-lea, cu timpul 10.81 secunde.

Medalia de bronz a fost obţinută tot ieri de Alexandru Vochin în proba de 400 metri. Încă junior (născut în 2005), sportivul pregătit de Augustin Iancu şi Robert Munteanu a încheiat cursa în 47.27 secunde.